Concorde Carver 920

Concorde CARVER 920 – Luksusowy dom na kołach!
Pojazd za około 1 500 000zł, z fabrycznymi głośnikami za 250zł? Nie wiemy czemu, ale tak jest.
Pierwszym problemem było zasilanie – kamper musi być oszczędny w konsumpcji prądu, a zwłaszcza 12V, dlatego nie mogliśmy sobie pozwolić na duże i prądożerne wzmacniacze.
Problem rozwiązał wzmacniacz HELIX V-Twelve, 12-kanałowy wzmacniacz z procesorem DSP, który zasila wszystkie głośniki w przedniej części kampera, tworząc zupełnie nową scenę dźwiękową.
Jako, iż walczyliśmy o jakość brzmienia, oczywistym była instalacja przedniego systemu High-End’owych głośników BRAX.
Nie było to proste, ponieważ w tym pojeździe nie ma typowych miejsc montażowych dla tak wymagających głośników – więc wykonaliśmy od podstaw obszyte skórą panele głośnikowe dopasowane do wnętrza kabiny.
Dla głośników średnio i wysokotonowych wykonaliśmy nowe podstawy montażowe.
Samochód jest naprawdę szeroki, więc konieczna była instalacja głośnika centralnego.
Oczywiście nie było dla niego miejsca – wykonaliśmy więc kolejną podstawę montażową…
Głośniki basowe udało nam się zmieścić w obudowach łóżka bez żadnych przeróbek 🙂
Jako jednostkę główną wybraliśmy Alpine INE-W720 DC + rejestrator F800PRO.
Wszystko mająca stacja z mapami dla camperów.
Konfiguracja też była bardzo ważna , dzięki zainstalowaniu sterownika Helix Conductor mogliśmy opracować scenariusze używania systemu ( postój , jazda ).
Przełączając odpowiedni program w procesorze, nasz klient może teraz wybierać źródła audio bez włączania radia (transmisja dzięki karcie BT), może też przesłać do systemu audio dźwięk z fabrycznie zainstalowanego TV LCD (podłączenie przewodem optycznym).
 
Pracy było na prawdę dużo, ale słowa klienta „chyba nawet lepiej mam teraz tu niż w domu” były nagrodą, która naprawdę cieszy. (w domu całość na prawdę trochę kosztowała…)